balino-9786050828542-190120221651.jpg

Balino

  • 19.01.2022
  • 1 dakika
  • 303 Okunma
  • 0 Yorum

Balino, bir çocuğun hayalinden vazgeçmemesine dair bir öykü. Hayalinden vazgeçmeyen Lino, çocuklara örnek olması bakımından çok anlamlı bir karakter. Sevginin gücüyle hareket eden Lino, eşsiz bir hayal gücüne sahip ve hayalini gerçekleştirmekte oldukça kararlı.

Arka kapak

“Kendi hayallerini gerçekleştirecek yolu ancak sen seçebilirsin!”

Lino, annesinin anlattığı hikâyelerle her gece bir yolculuğa çıkıyor hayal dünyasında. Hayal gücü o kadar geniş, o kadar meraklı ki Lino, "Balinalar Denizi"ne ulaşıp bir balinanın karnında olmanın hayaline kaptırıyor kendini.

Sonra bir gece... Macerası başlıyor!

Balino, hayalinin peşinden koşan tüm çocuklar için, sımsıcak bir dostluk hikâyesi.

Editörün görüşü
Anıl Basılı'nın ilk kitabı olan Balino, "hayallerden vazgeçmeme" temasına bağlı kalınarak yazılmış, güzel Türkçesi ve rengârenk çizimleriyle çocukların ellerinden bırakamayacağı bir kitap. Lino'nun hayallerine gidecek yolu kendisinin bulması, bunu sevgi ve hoşgörüyle yapması çocuklara önemli bir mesaj veriyor. Hayallerin sınırsız olduğunu ve her hayalin bir gün gerçekleşebileceğini anlatan Balino, çocukları masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.
 
En önemli cümle
“Kendi hayallerini gerçekleştirecek yolu ancak sen seçebilirsin!”
 
Bu kitap neden önemli
Hayal dünyası oldukça geniş ve belki de kendine gizemli bir dünya arayan bir çocuk Lino. Annesinin ona anlattığı masal sonrası kendini bir balinanın karnında yaşama hayaline kaptırır ve bu hayali gerçekleştirmek için yollar arar. İmkânsız gözüken bu hayali gerçeğe dönüşür. Balino, bir çocuğun hayalinden vazgeçmemesine dair bir öykü. Hayalinden vazgeçmeyen Lino, çocuklara örnek olması bakımından çok anlamlı bir karakter. Sevginin gücüyle hareket eden Lino, eşsiz bir hayal gücüne sahip ve hayalini gerçekleştirmekte oldukça kararlı. Böylece tüm çocuklara da "Hayalinizden vazgeçmeyin!" diyor. Balino, eşsiz dili ve çizimleriyle çocuklara umut aşılayan bir kitap...