baska-bir-gezegen-yok-9786050834093-221220211113.jpg

Başka Bir Gezegen Yok!

  • 22.12.2021
  • 1 dakika
  • 712 Okunma
  • 0 Yorum

Gereksiz tüketimi reddetmeye, azaltmaya, elimizdekileri yeniden kullanmaya, geri dönüştürmeye dair yollarla biricik gezegenimizi korumak için ne yapmamız gerekiyor, elele verip keşfedelim. Çünkü yaşayabileceğimiz BAŞKA BİR GEZEGEN YOK!

Arka kapak
Daha önce hiç çöp kovanı karıştırdın mı? İçinde neler var?
Sence çöpteki kavanozun gerçekten çöp mü, yoksa onu bir kalemliğe dönüştürebilir misin?
Atık, geri dönüşüm, kompost, iklim değişikliği, mevsimsel beslenme, ileri dönüşüm... Tüm bu kelimeler ne anlama geliyor?
 
Eğer sen de 2050 yılında okyanuslarımızda balıktan çok plastik olmasını istemiyorsan gel, bu kelimelerin anlamlarını birlikte öğrenelim. 
 
Gereksiz tüketimi reddetmeye, azaltmaya, elimizdekileri yeniden kullanmaya, geri dönüştürmeye dair yollarla biricik gezegenimizi korumak için ne yapmamız gerekiyor, elele verip keşfedelim.
 
Çünkü yaşayabileceğimiz
BAŞKA BİR GEZEGEN YOK!
 
Editörün görüşü
Hepimizin kapıldığı aşırı tüketim çılgınlığının dünyamıza etkilerini somut şekilde gösteren, örneklerle anlatan kitap asıl önemli olanı, doğayı bize yeniden hatırlatıyor.
 
En önemli cümle
Gereksiz tüketimi reddetmeye, azaltmaya, elimizdekileri yeniden kullanmaya, geri dönüştürmeye dair yollarla biricik gezegenimizi korumak için ne yapmamız gerekiyor, elele verip keşfedelim.
Çünkü yaşayabileceğimiz
BAŞKA BİR GEZEGEN YOK!
 
Bu kitap neden önemli
-Başka Bir Gezegen Yok sloganını kendisine amaç edinen kitap doğamızı ve gezegenimizi neden korumamız gerektiğini anlatıyor. -Aşırı ve bilinçsiz tüketim sonucunda ortaya çıkan büyük atık kitlesinin gezegenimize, küresel ısınmaya ve bize olan büyük etkisini hatırlatıyor. -Aşırı tüketim sorununun nasıl çözülebileceği ve bu sorundan gezegenimizin nasıl kurtulacağı konusunda uygulanabilir ve işe yarayan reçeteler sunuyor. -İnsanlığın yüzleştiği en büyük tehlike olan küresel ısınma ve iklim felaketleri konusunda bireylerin ne gibi önlemler alabileceğine dair belirgin ve pratik çözümler sunuyor. -Atıkların ayrıştırılması, geri dönüştürülmesi, yeniden kullanılması ve çöpe dönüşmemesi adına reçeteler veriyor. -Okulda, evde, banyoda ve mutfakta nasıl sıfır atık üreten, doğa dostu bir hale gelinebileceğini anlatıyor. -Karbon ayak izi, su ayak izi, ekoloji testi gibi kavramları açıklıyor. -Doğa hakkındaki özel günleri, hangi meyve sebzenin hangi aylarda tüketebileceğini ve doğa takvimini anlatıyor.