can-avar---cizirtili-konser-salonu-ciltli-9786050829433-230120231300.jpeg

Can Avar - Cızırtılı Konser Salonu

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 416 Okunma
  • 0 Yorum

"Tam da Can Avar'a göre bir durum! Ne de olsa bu kötülüklerle savaşmasını en iyi ben bilirim!" Önerilen Sınıflar: 4. ve 5. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 144 sayfa

Arka kapak

Can Avar… Aslında sıradan bir çocuk… Her gün dünyayı kurtarmasını saymazsak tabii!

Kurt adamlar, hayaletler, mumyalar, vampirler, uzaylılar, kimin olduğu belli olmayan gölgeler… Hepsiyle tek başına savaşıyor… Bizler de onun sayesinde yatağımızda rahat uyuyabiliyoruz. Ah! Bir de büyüklerini bu başarılarına inandırabilse… Mesela annesini evlerinin bir ejderha tarafından ısırıldığına ikna edebilse ya da yıllardır kedi diye besledikleri hayvanın aslında bir rakun olduğunu herkes öğrense… Anlayacağınız Can’ın büyüklere anlatmak istediği çok şey var!

Can yine kendini ürkünç bir maceranın içinde buluyor! Bu sefer bir müzik grubuna musallat olan kötü güçlerle savaşıyor… Korku ve Hayal de onunla birlikteler. Birlikte müzik dünyasında da dolaşıyorlar. Can ve arkadaşları, kötü güçleri yenebilecekler mi? Sevimli bakışları olan hain ahtapotun, seyreden acımasız yaratığın ve sürpriz korku kutusunun etkisinden kurtulabilecekler mi? Kürdan Adam’ı yenip insanların önyargılarını kırabilecekler mi?  Anlayacağınız yine bi’ dolu acayiplik, gariplik ve biraz da iğrenç şey bu kitapta sizleri bekliyor!

 
Bu kitap neden önemli
• Hayalperest bir çocuk olan Can, arkadaşlar her durumdan bir macera çıkararak "klasik kötü" tanımına hiç uymayan "kendi kötüleriyle" mücadelelerini konu alıyor • Kitap, hayal gücü ile kurmacanın bir araya geldiği, çocukların kendilerinden bir şeyler bulacağı samimi bir tada sahip. • Sürükleyici üslubu ile çocuklarda merak duygusu uyandırarak onların acayip, garip ve eğlenceli bir maceraya yelken açmasını sağlıyor. • Aynı zamanda onlara okuma alışkanlığı da kazandırıyor. • Çocuklara eğlenceli ve tuhaf maceralarla okuma alışkanlığı kazandıran bu kitap; aynı zamanda hikâyelerinde işlenen konularla, aile olmanın, arkadaşlık ilişkilerinde fedakârlığın, takım olmanın, birlik ve beraberliğin, karşılıklı güvenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor. * Bu kitapla günümüzün popüler sorunlarından olan göç ve göçmen olma konusuna da değiniyor.