deli-olmak-isten-degil---entel-dantel-isler-ciltli-9786050829440-230120231116.jpg

Deli Olmak İşten Değil - Entel Dantel İşler

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 406 Okunma
  • 0 Yorum

"Nesli ile Süslü'nün entel dantel işleri..." Önerilen Sınıflar: 3. ve 4. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 176 sayfa

Arka kapak

Kendilerini her gün acayip bir maceranın içinde bulan Nesli ile Süslü, iki kafa dengi kuzen. Babasına gelen trafik cezasına üzülen Nesli, cezayı ortadan kaldırmayı aklına koyunca Süslü ile birlikte soluğu en yakın trafik polisinin yanında alıyor.
Bir yandan anneleriyle aralarında benzerlik yönünden ters orantı olduğunu düşünen müthiş kuzenler, bu tersliği ortadan kaldırmak için geçici olarak annelerini değişmeye karar veriyorlar ve birbirlerinin evinin yolunu tutuyorlar. Yeni adresinde Süslü, saçlarının uzamasını hızlandırmak için onları kesip sardunya saksısına dikiyor, Nesli’yi ise gittiği yerde bir türlü uyku tutmuyor. Çünkü penceresine acayip bir ışık vuruyor ve bu ışık onu peşinden bahçeye kadar sürüklüyor.
İki kafadar kuzenin gizemli ve komik maceraları seni bekliyor!

Bu kitap neden önemli
*Kitabın bölümler halinde okuyucuya sunulması okuma deneyimini kolaylaştırmaktadır. *Akıcı dili ve anlaşılır metni ile yaş seviyesine uygun bir okuma deneyimi sunmaktadır. *Farklı alanlardan pek çok kavrama ve terime yer verdiği için tanışıklık kazanmak adına temel bir zemin hazırlar. *Merak duygusunun farklı disiplinlerle ve alanlar ile pekiştirilmesi sayesinde çocukların vizyonunu zenginleştirme potansiyeline sahiptir. *Hitap ettiği yaş grubuna sosyal ilişkileri ve becerileri tanıtma noktasında rehber işlevi görebilecek bir kitaptır.