hafiza-teknikleriyle-elifba-9786050839395-231220221527.jpg

Hafıza Teknikleriyle Elifba

  • 23.12.2022
  • 2 dakika
  • 216 Okunma
  • 0 Yorum

“Hafıza Teknikleri”yle hazırlanan kitap, öğrenmeyi kolaylaştıran Meraklı Mercek, pekiştirici bulmacalar, etkinlikler… Kısacası heyecanlı ve eğlenceli bir eğitim seti sunuyor.

"Elifba Öğrenmek İçin Bir Şans"

Arka kapak

"Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir."  (Hadis-i Şerif)
Kur'an-ı Kerim, nice hazineleri içinde bulunduran engin bir deniz gibi. O denizlere açılabilmenin basamakları var elbette. Şimdi o basamaklardan ilkini “onu okumayı öğrenmeyi isteyerek” aştın.
Şimdi sırada ikinci basamak var: Kur'an harflerini okumak. Onun da zor olmadığını sayfaları çevirdikçe göreceksin.
Elindeki elifba kitabı, ikinci basamağı kolayca aşmana yardımcı olmak için "Hafıza Teknikleri" kullanılarak hazırlandı. Kitapta öğrenmeyi kolaylaştıracak karikatürler, karikatürler içine gizlenmiş harfler ve onları bulmana yardımcı olacak Meraklı Mercek var. 

Meraklı Mercek ile önce resmi tanıyacak, sonra gizlenen harfi göreceksin. Harflerin içine gizlendiği nesnelerle kuracağın bağ ile o harfi öğrenmen kolaylaşacak.

Evet, bu işin çoğunu hallettin zaten. Ardından daha iyi öğrenebilmen için bulmacalar karşına çıkacak. 
“Hafıza Teknikleri”yle hazırlanan kitap, öğrenmeyi kolaylaştıran Meraklı Mercek, pekiştirici bulmacalar, etkinlikler… Kısacası heyecanlı ve eğlenceli bir eğitim seni bekliyor. 

Editörün görüşü

Kuranın şaşmaz ve şaşırtmaz dünyasına girmenin ilk adımları elifba kitaplarıyla atılır. Bu güzel yolculuk sırasında doğru teknikler uygulanmazsa eğitim süreci uzayabilir ve taliplilerin okumayı öğrenemeden kalmalarına sebep olabilir. Bu noktadan yola çıkarak öğrenmeyi de "kolaylaştıracak" metodlar hele de çocuklar için çok önemlidir. İleriki yaşlarında dönüp de öğrenmekten çekindiği hatta bunu bir gurur meselesi yaptığı için tedirgin olduğu bir durumdur insanların. Bu eğitimin alındığı ve herkesçe malum zaman dilimi okulların tatil edildiği yaz aylarıdır. Pekçok çocuk yaz aylarında Kuran okumaya geçme aşamasında hedefine ulaşamadığı ve bir sonraki yaz tatilinde aynı konuya geri döndüğü gözlenmekte olup bu da çocukların bu eğitimden uzaklaşmasına sebep olmaktadır.
 
En önemli cümle
Hafıza Teknikleriyle Öğrenmek Elifbayı daha çabuk ve kolay öğrenmeye sebep olmaktadır.
 
Bu kitap neden önemli
BU KİTAP NEDEN ÖNEMLİ? * Kur'an harfleri olan "Elifba" çok kısa sürede öğrettiği için... * İçinde çocukların harfleri kolayca öğrenmelerini sağlayan "Hafıza Tekniklerini" kullandığı için... * Çocukların bu önemli konuyu "asetatlı mercek" eşliğinde oyunlaştırarak, eğlenceli bir şekilde öğrenmelerini sağladığı için... * Konu aralarında çocukları dinlendiren etkinlikler ve bulmacalar olduğu için...