levent---kurtarma-operasyonu-troya-hazinelerinin-pesinde-9786050835502-200120221727.jpg

Levent - Kurtarma Operasyonu: Troya Hazinelerinin Peşinde

  • 20.01.2022
  • 2 dakika
  • 619 Okunma
  • 0 Yorum

Dünya mirasını korumak isteyen Levent ve Tayfası, bir suçlunun peşine düşüyorlar. Bu mirası korumak isterken cesaret, iş birliği, dayanışma, tarih bilinci, kültürel değerleri koruma gibi pek çok değer de ediniyorlar.

Arka kapak

Komik, saf, deli dolu Levent ve tayfası, yepyeni bir geziye çıkıyor, hem de ne gezi! Hep birlikte kamp yapmak için Çanakkale’ye gidiyorlar. Fakat karşılaşmayı hiç ummadıkları kişi de orada:  Cesur Taş!

Doğanın tadını çıkarmak isteyen tayfa, Troya Efsanesi’ni dinlerken Troya Müzesi’ni de ziyaret ediyor. Tabii Cesur Taş da! Troya hazinesini Cesur Taş’tan korumaya çalışan tayfa, yine başını binbir belaya sokuyor. Her şey, yurduna geri dönen Troya hazinesi için!

Kendilerini eğlenceli olduğu kadar heyecanlı, tehlikeli mi tehlikeli bir maceranın içinde buluyorlar. Troya hazinesi, onlar için her şeyden önemli. Bu önemli hazineyi anavatanında tutmak için korumaya  hazır mısın?

Bambaşka bir Levent macerası seni bekliyor!

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın sevilen ve özgün üslubuyla yazdığı; komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı maceralar hız kesmeden devam ediyor. Levent bu kitapta, anavatanına geir dönen Troya hazinesinin peşinde. Tayfasıyla birlikte dünyaca ünlü bir suçluyu yakalamaya çalışırken ülkemize ait hazineleri de korumaya çalışıyorlar.
 
En önemli cümle
“Belki biliyorsunuz, haberi okumuşsunuzdur. Cesur Taş hapishaneden firar etti. Üstelik en son burada görüldü. Buraya niçin geldiğini ve buraya bıraktığı şeyin ne anlama geldiğini çözmeye çalışıyoruz. Üstelik sizin de burada olduğunuzu biliyormuş arkadaşlar. Kamera görüntülerinden sizin kaldığınız çadırların yanına kadar geldiğini sizi izlediğini kameralardan gördüm.” dedi Mine Abla.
 
Bu kitap neden önemli
Okumayı sevdiren seri Levent, eğlenceli üslubuyla çocuklarda merak duygusu uyandırarak onları eğlenceli bir maceraya sürüklüyor, okuma alışkanlığını pekiştiriyor. Levent Dünya Harikalarının Peşinde, çocukları bambaşka bir maceraya sürüklüyor. Dünya mirasını korumak isteyen Levent ve Tayfası, bir suçlunun peşine düşüyorlar. Bu mirası korumak isterken cesaret, iş birliği, dayanışma, tarih bilinci, kültürel değerleri koruma gibi pek çok değer de ediniyorlar.