okumak-nefes-almaktir-9786257340151-070420221231.jpg

Okumak Nefes Almaktır

  • 07.04.2022
  • 1 dakika
  • 580 Okunma
  • 0 Yorum

Okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlere okumanın önemini anlatan motive edici, eğlenceli bir rehber. “Dijital çağda neden okuyoruz?”, “Neden hâlâ okumalıyız?”, “Okumak insana ne kazandırır?” gibi sorulara yanıt arayan kişilerin, özellikle de genç kuşağın ilgisini çekecek bir kitap.

Arka kapak
Dijital çağda etrafın eğlenceli, kolay ulaşılır ve pek de gayret gerektirmeyen birçok içerikle sarılıyken kitap okumak akıntıya karşı kürek çekmek mi?
İnternette dizi izleyip vakit geçirebilecekken neden kitap okuyasın ki?
Peki, okumak sana ne kazandırır?
Miha Kovač okumanın psikoloji ve empatiyle ilişkisi, kitap okunan ortamda büyümenin önemi, yabancı dilde okumanın faydaları gibi pek çok konu üzerine sorular sorup yanıt arıyor. Okumanın hayatımızdaki gerekliliğini on nedenle açıklıyor. Dijital çağda okumaya şüpheyle yaklaşıyor, hayatında bu alışkanlığa pek yer vermiyor veya bu alışkanlığı kazanmak istiyor ama nereden başlayacağını bilemiyorsan Okumak Nefes Almaktır, keyifli anlatımı ve renkli çizimleriyle sana yol gösterecek eğlenceli bir rehber…
 
Bu kitap neden önemli
Okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlere okumanın önemini anlatan motive edici, eğlenceli bir rehber. “Dijital çağda neden okuyoruz?”, “Neden hâlâ okumalıyız?”, “Okumak insana ne kazandırır?” gibi sorulara yanıt arayan kişilerin, özellikle de genç kuşağın ilgisini çekecek bir kitap. Okumak Nefes Almaktır, ülkesi Slovenya'da büyük yankı uyandırarak haftalarca çok satanlar listesinde kalmış ve 2020’nin en iyi üç kitabından biri olarak gösterilmiştir.