trendeki-hirsiz---simendifer-cocuklari-karton-kapak-9786050831986 (1)-291220211310.jpg

Şimendifer Çocukları Trendeki Hırsız

  • 29.12.2021
  • 1 dakika
  • 630 Okunma
  • 0 Yorum

Kendi yerel unsurlarımızdan besleniyor. Her bir karakter farklı bakış açısı kazandırıyor. Macera dolu hikâyesi ve gizem unsurlarıyla okurlarda heyecan uyandırıyor. Akıcı diliyle çocuklara okuma alışkanlığı kazandırıyor.

Arka kapak

Şimendifer Çocukları, “Trendeki Hırsız”ı Arıyor!
Yalnızardıç Kasabası’nda beklenmedik bir gün! Her zamanki gibi kasabalarından geçerken mola veren tren o gün arıza yapar ve istasyon hiç olmadığı kadar hareketlenir! Şimendifer Çocukları bu kötü durumu keyifli hâle dönüştürmek için kolları sıvar. Ev yapımı leziz limonatalarla tren istasyonunu şenlendirirler. Herkesin keyfi yerindedir, ancak bir çığlık her şeyi değiştirir! Trende bir hırsız vardır ve bir yolcunun çantasını çalmıştır. Şimendifer Çocukları bu kez polislere yardımcı olmak için iş başındadır. Bulacakları ipuçları onları şaşırtacaktır!

Editörün görüşü
Şimendifer Çocukları, çocukların severek okudukları ve birbirlerine tavsiye ettikleri bir seri. Öğretmenler ve ebeveynler tarafından çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için tercih ettiği, maceranın ve gizemin hiç bitmediği seri genç okurların ilgisini çekecek.
 
En önemli cümle
Trenden gelen bir çığlık sesiyle irkildi hepsi.
 
Bu kitap neden önemli
Kendi yerel unsurlarımızdan besleniyor. Her bir karakter farklı bakış açısı kazandırıyor. Macera dolu hikâyesi ve gizem unsurlarıyla okurlarda heyecan uyandırıyor. Piyasadaki çeviri hikâyelere alternatif güçlü bir seri. Akıcı diliyle çocuklara okuma alışkanlığı kazandırıyor. Çocukların özdeşlik kurabilecekleri karakterlere sahip. Karakterler gerçekçi ve “iyi çocuklar”.