hadis-bahcesi-set-10-kitap-9786050820140-231220221613.jpg

Hadis Bahçesi Set

  • 23.12.2022
  • 1 dakika
  • 405 Okunma
  • 0 Yorum

Hadis Bahçesi dizisi, her kitabın baş kısmında belirtilen hadiste konu olan erdeme atıf yapan masallar içeriyor. Böylece çocuklara masallarla 10 hadis ve 10 evrensel değeri eğlenceli masallarla öğretmeyi hedefliyor.

"Hadis Bahçesi'yle hadislerin dünyasına yolculuk yapmaya ne dersin? "

Arka kapak
Masallardaki renkli dünya, çocukları oldukça etkiler. Bu seride her biri özenle kaleme alınmış masalların, çocukların birçok değeri tanımasına, buna bağlı olarak tavır ve davranışlarında olumlu değişimler yaşamasına vesile olacağı kanaatindeyim.
Prof. Dr. Mehmet Emin Ay   
Hadis Bahçesi dizisi, her kitabın baş kısmında belirtilen hadiste konu olan erdeme atıf yapan masallar içeriyor. Böylece çocuklara masallarla 10 hadis ve 10 evrensel değeri eğlenceli masallarla öğretmeyi hedefliyor. Engelli yavru kutup ayısı karşısına çıkan engellerle başa çıkabilecek mi? Aslan Sercan'ın yerine bir süreliğine geçen  teyze oğlu Akça Aslan ayrımcılık yapmaktan vazgeçebilecek mi? Yunus Nusnus, yaralı ahtapota yardım edebilecek mi? Tilki Pofuduk kürkünü koruyabilecek mi? Ceylan Cancan, arkadaşı Ceren'e yardım edebilecek mi? Fener Balığı Pıtır, merak ettiklerine kavuşabilecek mi? Dinozor Dina, yemeği çok sevdiği orkideleri israf etmemeyi başarabilecek mi? Ördek Rengarenk kurumakta olan gölü kurtarabilecek mi? Arı Rırı bin yavrusunu büyütmeyi başarabilecek mi? Tavus Vusvus, sahip olduğu güzellikleri fark edebilecek mi? Birbirinden renkli, güzel, eğlenceli masallarla hadislerin dünyasına yolculuk bu dizide okurlarını bekliyor. 
 
Editörün görüşü
Hadis Bahçesi dizisi, her kitabın baş kısmında belirtilen hadiste konu olan erdeme atıf yapan masallar içeriyor. Böylece çocuklara masallarla 10 hadis ve 10 evrensel değeri eğlenceli masallarla öğretmeyi hedefliyor. Anne sevgisi, ötekileştirmemek, araştırmak, arkadaşlık, iş birliği, misafirperverlik, danışmak, asla vazgeçmemek, şükür gibi değer ve kavramları somutlaştırarak, hadisler eşliğinde eğlenceli ve renkli çizimlerle anlatan Hadis Bahçesi, çocukları hadislerin dünyasına yolculuğa çıkarıyor.
 
Bu kitap neden önemli
Eğlenceli hikâyesi ve rengârenk çizimleriyle Hadis Bahçesi, 10 değer ve 10 hadis eşliğinde çocuklara çeşitli değerler kazandırıyor. Peygamberimizin, insanlara doğru, güzel ve yararlı şeyleri yapmaları konusunda yönlendirici, bilgilendirici ve uyarıcı sözleri olan hadisler eşliğinde yazılan hikâyeler, iş birliği, araştırmak, arkadaşlık, misafirperverlik gibi değerleri kazandırırken okuma zevki de aşılıyor. Hadis Bahçesi'yle hadis-i şerifleri öğrenecek ve eğlenceli masallar okuyacaksın.