merakli-kutu---peygamberimi-taniyorum-9786256360044-160320230203.jpeg

Meraklı Kutu - Peygamberimi Tanıyorum

  • 16.03.2023
  • 1 dakika
  • 60 Okunma
  • 0 Yorum

"Hz. Muhammed’i (sav) Tanıtmak İçin Sıra Dışı Bir Yöntem: Meraklı Kutu" Önerilen Sınıflar: Okul Öncesi Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 36 sayfa

Arka kapak

Deha Öğretmen’i bekleyen çocuklar çok heyecanlı. Çünkü öğretmenleri onlara dünyanın hatta kâinatın en kıymetli, en güzel kalpli insanı tanıtacak. Hem de Meraklı Kutu’dan çıkan ipuçlarıyla!

Öğretmen, kutudan farklı nesneler çıkardıkça çocukların heyecanı daha da artıyor, her bir obje Hz. Muhammed’in (sav) bir özelliğine işaret ediyor. Bakalım çocuklar Meraklı Kutu’nun tanıttığı kişinin kim olduğunu bilebilecek mi?

 

Bu kitap neden önemli

- Peygamberimizin örnek kişiliğini tanıtan bir eser. - Çocuklara sadaka, güzel ahlak, sünnet gibi kavramları öğreten bir öykü. - Başarılı çizimleri, heyecan uyandırıcı anlatımıyla çocukların dikkatlerini üzerinde tutan bir kitap. - Örnek davranışlar sergileme, hayvan sevgisi, doğa sevgisi, sürdürülebilirlik gibi pek çok konuyu içinde barındıran bir hikâye. - Kapsayıcı eğitim prensiplerini destekleyen ve çocukların fikir oluşturma, tahminde bulunma gibi zihinsel melekelerini harekete geçiren bir kitap.