her-sey-allahi-anlatiyor-set---10-kitap-9786050813265-231220221615.jpg

Her Şey Allah'ı Anlatıyor

  • 23.12.2022
  • 1 dakika
  • 114 Okunma
  • 0 Yorum

Kitabın içinde basamak basamak çocuklara “tefekkür etme” becerisi kavratılıyor. Bu kitabın içeriğinde Kur’an’da çokça geçen “akıl etmez misiniz” sorusunun da cevabı öğretiliyor.

Arka kapak
Toprakta tohumlar, ağaç kovuğunda sincaplar, gökyüzünde gezegenler, yeraltında madenler Allah’ı anlatıyor… Bunu fark eden çocuklara bambaşka bir dünyanın kapıları açılıyor…
6 yaş ve üzeri her çocuk, okula yardımcı, ilgi çekici bilgileri rengârenk çizimlerle bu dizide bulacak. Manevi temellerini güçlendirirken hiç sıkılmadan hem kalplerini hem beyinlerini besleyecekler.
“Her Şey Allah’ı Anlatıyor” dizisi, 10 kitaptan oluşuyor.
 
Editörün görüşü
İnsanın mutlu ve sağlıklı yaşayabilmesi gıda almasıyla ilgilidir. Bedenin enerjisi yediğimiz yiyeceklere bağlanmışken ruhun gıdası da inançla ilgili bilgilerin edinilmesine bağlıdır. Her iki gıdanın alınması insanın dünya mutluluğu gibi ahiret mutluluğunu da etkilemektedir. Dünyaya bir amaçla gönderilen ve bulması istenen soruların cevabı hep sorgulanmıştır. Yapılan yolculuk sırasında insan karşılaştığı varlıklardan yola çıkarak o varlıkları yaratan Allah’ı bulmaya ulaştırıyor. Her Şey Allah’ı Anlatıyor setinin içinde çocukların bu gıdaları alması amaçlanıyor.
 
En önemli cümle
Gördüğümüz her şey Allah'ı anlatıyor...
 
Bu kitap neden önemli
Kitabın içinde basamak basamak çocuklara “tefekkür etme” becerisi kavratılıyor. Bu kitabın içeriğinde Kur’an’da çokça geçen “akıl etmez misiniz” sorusunun da cevabı öğretiliyor. Veya Rahman suresinde çokça tekrar edilen “Allah’ın nimetlerinden hangisini yalanlıyorsunuz” sorusuna cevap öğretiliyor. “Tefekkür Eğitimi” hayat boyu alınması ve devam ettirilmesi gereken bir eğitim olduğu gibi “ibadetlerin” en önemlilerindendir. Çocuğa küçük yaşlarda bu eğitimi kazandırması bakımından “Her Şey Allah’ı Anlatıyor” kitabı bakmaktan ötede görme eğitimi vermekte.